Finałowe gotowanie w konkursie Almette - relacja

07:00:00

Tydzień temu, w sobotę, odbył się finał konkursu Taste The Summer by Almette Fruit. Mój przepis na biszkoptową roladę z kremem z kaszy manny został doceniony przez Bernadetę i to właśnie w jej drużynie miałam przyjemność gotować podczas finałowego spotkania. 

Pamiątkowe zdjęcie z prowadzącym - Davidem
Dream Team (brakuje tylko Lorety)

  

Wydarzenie odbyło się w studiu kulinarnym Food Lab w Warszawie, a uczestniczyło w nim aż 50 osób. Do tego prowadzący - David Gaboriaud, operatorzy (finał transmitowany był na żywo), obsługa studia... Nic dziwnego, że wewnątrz panował gwar i lekki chaos. a także było dość tłoczno. Organizatorzy konkursu mieli z pewnością nie lada wyzwanie z tak licznym gronem gotujących osób, na szczęście wszyscy się zmieściliśmy :)
Moje skupienie podczas zwijania rolady ;)


Nasze potrawy: Sushi na słodko wg przepisu Lorety i rolada mojego pomysłu :)

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu dwóch potraw z użyciem owocowych serków Almette. Gotowaliśmy drużynowo, podzieleni na 10 zespołów. Niestety, rolada i słodkie sushi naszej drużyny nie zdołało wygrać głównej nagrody - ale w końcu mieliśmy 1/10 szans, a konkurencja była ogromna. Wbrew pozorom ze słodkich serków powstały także bardzo ciekawe, wytrawne propozycje. Gratulacje dla Asi z bloga Kulinarne Szaleństwa Margarytki, której zespół zwyciężył!

To tylko część dań przygotowanych przez pozostałe drużyny. Piękne, prawda? 


Zwycięski zestaw
Mimo wszystko cieszę się, że miałam okazję pogotować w fajnym gronie, nawiązać nowe znajomości, zmierzyć się z kolejnym kulinarnym wyzwaniem i... poznać Davida Gaboriauda - kucharza francuskiego pochodzenia, znanego m.in. z prowadzenia programu kulinarnego w Kuchni+. Z wydarzenia nie wyszliśmy z pustymi rękami, obdarowani designerskim fartuchem Cookie i zestawem produktów Almette.

Nasza drużyna w komplecie - świętujemy udane spotkanie! :)

Jeśli zastanawiacie się, czy warto brać udział w konkursach kulinarnych, gorąco Was zachęcam! Takie wydarzenia na długo zostają w pamięci i są świetnym doświadczeniem!

Zdjęcia pochodzą od Berniki i od organizatora.

You Might Also Like

4 komentarze

 1. gratuluję! świetna sprawa :) bardzo się cieszę, że doceniają Twoje dania - tak trzymać i oby więcej takich chwil w życiu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękuje ze byłaś tam ze mną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bernadeta, to ja dziękuję, że miałam okazję być w Twojej drużynie :)

   Usuń

Dziękuję za każdy komentarz!
Anonimowy użytkowniku, zostaw proszę swoje imię lub nick - będzie mi miło wiedzieć, z kim mam do czynienia :)

myTaste.pl

Polub blog na Facebooku

Obserwatorzy