Anna Starmach, Maria Kruczek. "Lekkość" - recenzja

10:00:00

"Lekkość" to najnowsza książka autorstwa Anny Starmach i trenerki Marii Kruczek. Można w niej znaleźć zarówno przepisy na lekkie i zdrowe posiłki, jak i zestawy ćwiczeń, które mają dopełniać odchudzoną (choć pełnowartościową) dietę, by przynieść jak najlepsze efekty. Jeśli jesteście ciekawi, co można znaleźć w środku - zapraszam do przeczytania mojej recenzji!
Książka podzielona jest na 5 tygodni - zarówno diety, jak i ćwiczeń. Podział ten największe znaczenie ma jednak w stosunku do aktywności fizycznej, która z kolejnymi tygodniami staje się bardziej zaawansowana. Przepisy natomiast, jak zauważa Ania Starmach, można stosować wymiennie, niekoniecznie skrupulatnie przestrzegając podziału na etapy diety.


Każdy tydzień stanowi jakby kolejny rozdział i jest podzielony na dwie sekcje: dietę i ćwiczenia. Schemat rozdziału jest następujący: najpierw wstęp zawierający ogólne informacje co do przebiegu diety omawianego etapu, następnie przepisy Ani Starmach, wstęp Marysi dotyczący ćwiczeń w danym tygodniu, fotograficznie przedstawione treningi, a na końcu - porady dotyczące motywacji, zdrowej diety i przygotowywania posiłków.


W każdym tygodniu zaprezentowane zostały po 3 przepisy w każdej z kategorii: śniadanie, obiad, kolacja, przekąska. Razem daje to 60 smacznych przepisów w całej książce. Bardzo apetyczne zdjęcia sprawiają, że potrawy nie wyglądają na dietetyczne wyrzeczenia - wręcz przeciwnie! Są to dobrze skomponowane posiłki, w których nie brakuje ziaren, kasz, pełnoziarnistego pieczywa, ryb czy mięsa. Są też propozycje wegetariańskie, pełne różnokolorowych owoców i warzyw. Nie ma jedynie przepisów na słodycze i desery, co jest logiczne, biorąc pod uwagę ideę całej książki. Jednak znajdziemy kilka przepisów na zdrowe koktajle, granole czy kasze na słodko. Bez cukru, za to z miodem lub owocami. Jest smacznie, kolorowo i bardzo zachęcająco!

Jeśli chodzi o treningi, to zostały one rozpisane na 4 dni w tygodniu: dwukrotnie są to ćwiczenia siłowe, zaprezentowane w książce, a kolejne 2 to treningi cardio - przyspieszające przemianę materii. Każdy trening jest dokładnie opisany poprzez czas, ilość serii i ilość powtórzeń danego ćwiczenia. Fotografie sprawiają, że nie powinno być problemu ze zrozumieniem idei całego ćwiczenia, przez co trening mogą wykonywać osoby początkujące, jak i nieco bardziej zaawansowane.


Podsumowując: myślę, że ta książka to bardzo fajna propozycja dla osób, które chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy, zadbać o dietę i aktywność fizyczną. To, czy zauważymy efekty dzięki przedstawionym tutaj poradom zależeć będzie jednak tylko od naszego podejścia i motywacji. Warto też zajrzeć do tej książki po inspirujące przepisy, które udowadniają, że zdrowa dieta nie musi (a wręcz nie może!) być nudna i monotonna. Ja już zaznaczyłam sobie kilka zachęcających przepisów, które z pewnością wypróbuję w kuchni.


"Lekkość"
Anna Starmach, Maria Kruczek
wyd. Znak, Kraków 2015
ilość stron: 207
cena: 39,90 zł

You Might Also Like

0 komentarze

Dziękuję za każdy komentarz!
Anonimowy użytkowniku, zostaw proszę swoje imię lub nick - będzie mi miło wiedzieć, z kim mam do czynienia :)

myTaste.pl

Polub blog na Facebooku

Obserwatorzy